Kampanie społeczne Fundacji Wolność od Religii w 2013 roku

Aktualności Działania Kampanie Billboardowe

Nasza kolejna kampania pod roboczym tytułem „ART.25” zaczyna ruszać już teraz z bocznego toru. Ogólny zamysł jest taki, iż przypominamy o teoretycznym rozdziale Państwa i Kościoła gwarantowanym przez Konstytucję RP. Teoretycznie rozdział jest, ale …..Jak jest każdy widzi! Dzięki naszemu darczyńcy z Gliwic prapremiera nowego billbordu będzie już w maju. Zobaczycie ją na telebimie w przy ul. Rybnickiej (Gliwice).

Tak będzie wyglądał spot: http://wolnoscodreligii.pl/data/uploads/wor_480x240_5.wmv

Obecnie, działając wielotorowo, chcielibyśmy wdrożyć w życie kampanię społeczną „Religia i etyka w szkole”. Chcemy przypomnieć odpowiednim władzom o przepisach regulujących zasady nauczania religii oraz etyki w szkołach i przedszkolach, a także zapisy Ustaw, które nie są w pełni przestrzegane. Dzięki kolejnemu sympatykowi Fundacji WoR, Panu Rafałowi z Krakowa przygotowaliśmy do wysłania setki listów. Listy adresowane są m.in. do prezydentów, burmistrzów oraz wojewodów, do kuratorów i prezesów Regionalnych Izby Obrachunkowych. Jeżeli środki finansowe pozwolą to rozszerzymy listę adresową o dyrektorów szkół w całej Polsce. Treść listów przeczytacie powyżej.

Potrzebujemy Państwa pomocy! Pomocy, bez której ani rusz. Prosimy o przekazywanie darowizn na pokrycie kosztów korespondencji a będzie to „parę” kilo makulatury. Chodzi tu o naprawdę niewielkie kwoty, które w sumie dadzą paliwo do działania. Dla osób chcących zaangażować się osobiście w swoich miejscach zamieszkania proponujemy wydrukowanie odpowiednich listów i osobiste ich wysłanie do odpowiednich władz i urzędów. Te informacje mogą dać do myślenia wszystkim tym, którzy decydują i głównie z pobudek populistycznych przymykają oczy na prawo, którego powinni w pełni przestrzegać. Każdy, kto wyśle list i poinformuje nas mailowo zostanie odznaczony na mapie Polski kropeczką. Postarajmy się, aby nie było białych plam! Lista Instytucji i osób, które otrzymały listy zostanie opublikowana na naszej stronie. W tej sprawie możecie kontaktować się z nami e-mailowo: fundacja.wor@gmail.com.

Każda prośba o darowizny wywołuje w nas przysłowiowe „ciarki na plecach”. Jednak czego byśmy nie czuli i co byśmy nie chcieli, bez pieniędzy zrobić się wiele nie da. Celem każdej Fundacji jest gromadzenie środków (głównie z darowizn) i pożytkowanie ich na cele statutowe.
Nasza praca i zaangażowanie czasu i środków jest niezmiennie dobrowolne i całkowicie społeczne, lecz 90 % podejmowanych inicjatyw wymaga środków finansowych – niestety. Billboardy, ulotki, projekty, znaczki pocztowe – to wszystko kosztuje, mimo że wszędzie „wypraszamy” duże rabaty.

Wybaczcie więc, że tak bezpardonowo zwracamy się o darowizny, ale tylko dzięki Wam – darczyńcom, mogliśmy przeprowadzić kampanię billboardową 2012. Prosząc o więcej, dziękujemy za to, że angażujecie się wraz z nami w sekularyzację naszego kraju.