II spotkanie ateistów i agnostyków w Lublinie

Aktualności Działania Eventy

Fundacja Wolność od Religii zaprasza: 14 grudnia 2012 r. | piątek g. 17:30
Pub „U Szewca” / sala koncertowa / Lublin, ul. Grodzka 18
spotkanie z Jackiem Tabiszem
„Aktywny ateizm potrzebny od dzisiaj!”
Spotkanie poprowadzi Tomasz Kalbarczyk
/ wstęp wolny z zaproszeniami /
rejestracja e-mail: fundacja.wor@gmail.com w tytule prosimy wpisać AKTYWNY ATEIZM
w treści wiadomości: imię i nazwisko / adres e-mail /

Po raz drugi, Fundacja Wolność od Religii organizuje otwarte spotkanie dla wszystkich zainteresowanych racjonalnym dyskursem, wyznających laicki światopogląd, sceptyków religijnych, wreszcie zdeklarowanych ateistów i wszystkich wrażliwych na aktualną rzeczywistość w Polsce.
Wraz z Jackiem Tabiszem, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów porozmawiamy o akcji billboardowej „Nie zabijam. Nie kradnę. Nie wierzę.”, o tym, czy nauczanie religii w szkole jest moralne; o duchowości ateistycznej i potrzebie aktywnego, laickiego z natury humanizmu.

Jacek Tabisz – studiował historię sztuki. Jest poetą i muzykiem. Odbył dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badał kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. To ostatnie zaowocowało jego wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej. Współpracował z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim. Od grudnia 2011 roku prezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Liczne jego teksty dostępne są na portalu racjonalistów www.racjonalista.pl, a także na http://www.hanuman.pl/. Na swoim videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzi pogadanki na temat ateizmu.