Zjazd absolwentów, a w programie msza rzymskokatolicka – list do fundacji

Aktualności Działania Listy do fundacji Praktyki religijne w szkole
Piszę do Państwa z raczej nietypową sprawą, ale ma ona ścisły związek ze szkołą i religią, także może Państwa fundację zainteresować. Chodzi o przypadek zjazdu absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Górze Kalwarii (woj. mazowieckie), który jest zaplanowany na 6 XI 2015. Zgodnie z programem zjazdu (dostępnym na stronie http://lo.zsogorakalwaria.pl/index.php/zjazd-absolwentow) podczas odbywającej się w budynku szkoły „części oficjalnej” odbędzie się msza święta.

Jestem absolwentem tejże szkoły i wybieram się na ten zjazd i chciałbym uczestniczyć w całej części oficjalnej, ale zupełnie nie rozumiem, dlaczego mam uczestniczyć we mszy, i to jeszcze w budynku szkoły.
(…) Mój światopogląd nie jest tutaj ważny, ale uważam, że oficjalne uroczystości organizowane przez szkołę publiczną powinny być areligijne i odprawianie mszy w budynku szkoły jest nadużyciem, jeśli nie przekroczeniem prawa. I tu właśnie chciałbym prosić o poradę: czy mój osąd sytuacji jest zgodny z polskim prawem? Czy mogę domagać się od szkoły areligijności zjazdu absolwentów? Czy moglibyście mi Państwo pomóc w wyegzekwowaniu areligijności tejże uroczystości?