Etyki uczy katecheta „bo nie ma etyka w Żywcu” – list do fundacji

Aktualności Listy do fundacji Religia/etyka w szkole

Żywiec (…) mój syn jest teraz w 5 klasie i niestety dyrekcja zaoferowała mi tylko kontynuację lekcji etyki prowadzonych przez katechetkę 🙁 nie zgodziłam się i zrezygnowaliśmy.
Do tej pory w klasie I-III były dwie panie, w klasie IV rewelacyjna, ale ze względów prywatnych zrezygnowała, w klasie V – dyrekcja tłumaczy, że nie ma etyka w Żywcu i tylko znalazła katechetkę 🙁 oczywiście jest jedno okienko w środy, w środku planu, a raz religia jest na ostatniej lekcji.
Przez cztery lata walczyłam, ale teraz już jestem zniechęcona i chyba odpuszczę, bo nie wiem jak mam się za tą sprawę zabrać, brak mi już pomysłów, na kopanie się z koniem … 
Z dyrektorką, dziś rano, osobiście rozmawiałam, jest miła, pomocna, ale … no nie ma etyka i już. Regulacje znam, pisma pisałam w czerwcu, i jest jak jest. (…) byłam nawet u burmistrza w tej sprawie, ale wszyscy, po kolei zapewnili mnie, że nie ma etyka na terenie miasta Żywiec, a dyrekcja szukała od czerwca – polonistki odmówiły, jedyne co mogą mi zaproponować to katechetka. No, niestety, po takich rozmowach zrezygnowałam całkowicie – smutne, ale prawdziwe. Kolejne rozmowy podejmę w maju.