Licznik apostazji bije, dołączajcie!

Aktualności Apostazja Działania

#LicznikApostazji hula – po 5 dniach więcej apostatów niż Kościół w Polsce naliczył przez cały 2010 rok 🙂 Dopisujcie się!

https://www.licznikapostazji.pl/

„Niespodzianka, panowie biskupi! Zafundowaliście polskiemu społeczeństwu rosnącą odporność na wasze moralne szantaże, nagonki i pseudomądrości głoszone z ambon” – pisze w swoim felietonie Agata Diduszko-Zyglewska. (…) „według Instytutu Statystyk Kościoła Katolickiego w latach 2006–2010 apostazji dokonało w Polsce tylko 1516 osób, a później, „w związku ze stosunkowo niewielką skalą zjawiska, ISKK nie kontynuował prac badawczych aktów apostazji w Polsce”.
Powiem wam, że kiedy to przeczytałam, miałam déjà vu. Już to gdzieś słyszałam. Dokładnie wtedy, kiedy razem z Joanną Scheuring-Wielgus zaczęłyśmy się zajmować skalą kościelnej pedofilii w Polsce. Sprawa miała być tak „marginalna”, że Kościół nie prowadził statystyk.
Postanowiłyśmy mu pomóc w obliczeniach i okazało się, że Kościół bardzo nietypowo pojmuje pojęcie marginalności. Teraz też mu pomożemy – zaczynamy liczyć apostatki i apostatów, a razem z nami liczą też inni. Za kilka miesięcy wrócimy do rozmowy o tym, co oznacza w ujęciu Kościoła „niewielka skala zjawiska”.

Link do całego artykułu „Krytyka Polityczna”: