Likwidacja przedszkola publicznego w Wilkowicach (gmina Lipno) i zamiana na „katolickie przedszkole publiczne” – interwencja fundacji

Aktualności Działania Praktyki religijne w szkole Religia w przedszkolu

W dniu 21 lutego 2024 r. fundacja przesłała pismo interwencyjne do Ministry Edukacji, Ministry ds. Równości oraz Rzecznika Praw Obywatelskich.

W dniu 23 lutego 2024 r. fundacja przekazała do Pana Łukasza Litki, Wójta Gminy Lipno pytania w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej.

W dniu 8 marca 2024 r. wpłynęło pismo od Wójta Gminy z informacją, że wydłuża załatwienie wniosku do 23 kwietnia 2024 r. Wójt stwierdza, że „konieczność wyselekcjonowania informacji niezbędnych do udzielenia odpowiedzi” zajmie do 2 m-cy.

W dniu 22 marca 2024 r. wpłynął list z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

W dniu 16 kwietnia 2024 r. wpłynęła odpowiedź z Ministerstwa Edukacji.

W dniu 23 kwietnia 2024 r. wpłynęła odpowiedź od Wójta Gminy Lipno. 

Wójt informuje, że gmina nie podejmowała działań w sprawie likwidacji jednego z przedszkoli w Wilkowicach (jeszcze?). Teren na którym powstaje nowe przedszkole katolickie Gmina Lipno zbyła w formie zamiany spółce FOGO SP. Z O.O.

Wójt potwierdza, że FUNDACJA SIEWCA w dniu 21 marca 2024 r. złożyła w Urzędzie Gminy Lipno wniosek o UDZIELENIE ZEZWOLENIA NA ZAŁOŻENIE PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO O NAZWIE „PRZEDSZKOLE KATOLICKIE BŁ. EDMUNDA BOJANOWSKIEGO W WILKOWICACH”.