Nagroda premierki Ewy Kopacz za doktorat ks. Hołdy „Teistyczne podstawy nauki Epistemologiczne argumenty za istnieniem Boga”

Aktualności Działania Szkolnictwo Wyższe

W dniu 17.02.2015 r. wysłaliśmy pismo do Pani Premier Ewy Kopacz w sprawie nagrody, którą przyznała ks. Miłoszowi Hołdzie za książkę „Teistyczne podstawy nauki. Epistemologiczne argumenty za istnieniem Boga”. Nagroda  przyznana została w ramach nagród za wybitne osiągnięcia naukowe, w kategorii „wyróżnione doktoraty”.

Fundacja prosi w piśmie o wyjaśnienie, dlaczego Premier RP uznaje za zasadne nagradzanie osiągnięć teologii w kategorii osiągnięć naukowych oraz kto i na jakiej podstawie dokonuje wyboru wyróżnienia.

Pełna treść pisma:
Pismo do Pani premier 17022015.pdf

W dniu 31.03.2015 r. otrzymaliśmy odpowiedź od Przewodniczącego Zespołu ds. Nagród, iż praca jest „z dziedziny filozofii, a nie teologii” i została obroniona na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Pełna treść odpowiedzi:
Pismo z Kancelarii PRM w spr. nagrody.pdf

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem jaki ukazał się na stronie racjonalista.tv w tej sprawie:

„Teizm, wiara w istnienie boga, powstał kilka tysięcy lat temu. Na gruncie nauki teizm utracił praktycznie wszelkie znaczenie, jest co najwyżej osobistym przekonaniem niektórych naukowców. Mimo to ciągle ukazują się publikacje, w których dowodzi się jego poznawczej wartości, domaga miejsca w nauce. Przeczytałem właśnie książkę ks. dr Miłosza Hołdy „Teistyczne podstawy nauki. Epistemologiczne argumenty za istnieniem Boga” (Biblos, Tarnów 2014). Jest to rozprawa doktorska wyróżniona nagrodą premiera rządu RP w 2015 r. Chciałbym podzielić się wrażeniami”
http://racjonalista.tv/czy-teizm-ma-sens/