Wspólnie zmieńmy szkołę! Fundacja bez aktywizmu rodziców nie da rady – publikujemy wzór listu do dyrektorów szkół w sprawie rekolekcji

Aktualności Działania Praktyki religijne w szkole Rekolekcje/jasełka

W ostatnich tygodniach zostaliśmy zasypani wiadomościami od rodziców w sprawie sposobu organizacji rekolekcji w publicznych szkołach i przedszkolach w Polsce. Staraliśmy się podejmować interwencję w przypadku większości zgłoszeń, gdyż jak się okazało wzrost świadomości prawnej rodziców nie idzie w parze z przestrzeganiem prawa przez szkoły. Z pewnością brakuje w tym wszystkim jasnego stanowiska ministerstwa edukacji (stanowisko ministrów edukacji z czasów rządu PiS – Zalewska, Czarnek – było wielkim ukłonem w stronę Kościoła). Przyglądamy się temu milczeniu ministry B. Nowackiej mimo wszystko z nadzieją. Z nadzieją na realną zmianę i uporządkowanie bałaganu interpretacyjnego w kwestii rekolekcji organizowanych przez Kościół katolicki w polskich szkołach.

W związku z powyższym zachęcamy Państwa-rodziców do samodzielnego wysyłania pism do dyrektorów szkół, do których uczęszczają Państwa dzieci.