Fundacja prosi Spółdzielnię Mieszkaniową o nieodpłatne udostępnienie powierzchni reklamowej na plakaty „Nauko, ufam Tobie”.

Aktualności Działania Przestrzeń publiczna

W dniu 06 czerwca Fundacja zwróciła się z pisemną prośbą o wyrażenie zgody na nieodpłatne udostępnienie wielkoformatowej powierzchni reklamowej na budynkach administrowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową Osiedle Młodych w Poznaniu.

Na udostępnionej powierzchni chcielibyśmy umieścić plakat z naszej najnowszej kampanii społecznej „Nauko, ufam Tobie”. Kampania zachęca do afirmacji rozumu i rozważań, jakie znaczenie ma światopogląd oparty na nauce w dobie rozwoju ruchów antyszczepionkowych czy homofobicznych.

Będziemy wdzięczni, jeśli Spółdzielnia przychyli się naszej prośby. Z doniesień prasowych wiemy, że jest to stosowana przez spółdzielnię praktyka (link: https://epoznan.pl/news-news-94846-Religijny_baner_na_ratajskim_bloku_niestety_swiecki_kraj_tylko_w_teorii?fbclid=IwAR05OHzv0tZRP0At7pPmqHNEdenQ04igoDNDu2Kzdg6dx9e10miVU8NsfgE)

Wskazany baner informował o rozpoczęciu 18 maja br. perygrynacji kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w archidiecezji poznańskiej. Mając na uwadze, iż taka Peregrynacja ma miejsce raz na około 40 lat i jest wielkim świętem dla wielu mieszkańców, Zarząd Spółdzielni wyraził zgodę – czytamy w otrzymanej odpowiedzi ze Spółdzielni Mieszkaniowej. Spółdzielnia proponuje aby fundacja przedstawiła ofertę odpłatnego wynajmu powierzchni elewacji zewnętrznej budynków.